Борис Филатов

Після зміни влади в Україні внаслідок втечі Президента В. Януковича головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації 2 березня 2014 р. було призначено відомого олігарха Ігоря Коломойського, а вже 4 березня 2014 року заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань внутрішньої політики став Борис Філатов. Також заступниками голови ОДА стали Святослав Олійник і Геннадій Корбан. 17 квітня 2014 р. у ході російсько-української війни запропонував грошову винагороду за “найманців”, звільнені адміністративні будівлі та зброю.

Восени 2015 року був висунутий партією «УКРОП» (засновниками якої вважаються також І.Коломойський і Г.Корбан) на посаду міського голови Дніпропетровська. У першому турі виборів 25 жовтня посів 2-ге місце, набравши 35,77 % голосів виборців. У другому турі 15 листопада переміг свого опонента, колишнього губернатора О.Вілкула, набравши 52,31 % голосів (184 874) виборців.

У 2018 році Філатов вийшов з партії «УКРОП».

22.11.2020 в результаті перемоги у 2-му турі виборів (78,1% проти 18,8% у Загіда Краснова) залишився міським головою Дніпра.

16 травня 2021 року, за особистим розпорядженням Філатова, над міськрадою м. Дніпра в знак солідарності було піднято державний прапор Ізраїлю. Завдяки децентралізації у місцевих громад після 2014 р. з’явилися значні кошти, що дозволило міській владі за Б.Філатова розпочати ремонти вулиць, дворів, системи вуличного освітлення, зливової каналізації. Фактично було створено парки “Зелений гай” та “Прибережний”, перебудовано пішохідні вулиці О. Поля, Короленка (частково).

Філатов Борис Альбертович

Борис Філатов народився 7 березня 1972 року в місті Дніпропетровська (нині – місто Дніпро) у родині педагогів.

Батько – Альберт Борисович Філатов був викладачем на кафедрі філософії в Дніпропетровському державному університеті, де пропрацював 20 років. Мати – Луїза Трохимівна Філатова викладала російську мову і літературу в хіміко-технологічному та металургійному інститутах.

Навчався у Дніпропетровській школі № 73. 

1993 року закінчив з відзнакою Дніпровський державний університет за двома спеціальностями: «історія та суспільствознавство» і «правознавство». 1997 року захистив кандидатську дисертацію в Одеській національній юридичній академії за спеціальністю «Теорія права. Філософія права». На той момент був наймолодшим кандидатом юридичних наук в Україні.